רשימת מאמרים שהתפרסמו

רשימת מאמרים - אדריכלות ישראלית (הסיפרה מימין מציינת את מס' הגיליון)

  

1. חתך כללי של האדריכלות הישראלית: כ-250 צילומי צבע מרהיבים של בניינים נבחרים בישראל.

 

2. מיון המבנים בחמש קטגוריות: מבני ציבור; בתי אבות; בתי כנסת; בתים פרטיים; מתקני ספורט.

 

 

3. חמישה בתי מלון נבחרים: סונסטה אילת; אמריקן קולוני ירושלים; היאט ירושלים; המלך שלמה אילת; חוף גיא טבריה.

 

 

4. חינוך אדריכלי; מעמד האדריכל; מגמות אקספרימנטליות בתכנון בתים פרטיים.

 

 

5. אקלים ובנייה: מודל לחיזוי אקלים; תכנון מתקני הצללה; תכנון במדבר; נוף ואקלים; מגדלי קרור; מרכז לחקר אנרגיה סולרית; האדריכלות של אדריכל דוד ינאי.

 

 

6. שיקום שכונות: השפעות ארוכות טווח בשיקום השכונות; מיקרו אנליזה של המרחב הפיזי חברתי; שיקום מול שימור; פרוייקט השיקום כהזדמנות אחרונה; מחירי הדירות כמדד להערכת פרוייקט השיקום.

 

 

7. עיצוב פנים: לקראת תאוריה של אדריכלות פנים; שינויים בגישות לעיצוב פנים; תכנון דירות; הצבע כגורם בעיצוב הפנים; דירה אישית ביותר; רעיונות לפתרון בעיית מקום.

 

 

8. המעבר והאור - האדריכלות של משה ספדיה; תפישה ואוריינטציה באדריכלות הפנים של ספדיה; השפה והמדיום של הארכיטקטורה; מחוייבות למצויינות - ראיון עם אורי שטרית; אבן מקומית - ראיון עם משה ספדיה.

 

 

9. התפתחות האדריכלות בתל-אביב: האקלקטיות התל אביבית; מהנדס העיר שמאי אסיף - העיר - דמות וזהות; ראיון עם פרופ' אדם מזור על תוכנית המתאר של תל אביב; לאן נעלמו הכיכרות; שינויים בדירה; אדריכלות מהירה; בניינים חדשים ליד הים; נקודות חן - סיפורי תל אביב; הסגנון הבינ"ל בתל אביב; מתוכנית המתאר של פטריק גדס ועד רחוב דיזנגוף.

 

 

10. אדריכלות גנים ונוף: הגן והבית הפרטי; מרכיבים בסיסיים באדריכלות הנוף; צמחים חוסכי מים; גן המלך - חוף נתניה; ראיון עם פרופ' גדעון שריג; הנדסה ונוף במדבר; תפקידה של קק"ל בתכנון הנוף האזורי.

 

 

11. התפתחות האדריכלות בירושלים: שנות ה־80 באדריכלות הירושלמית; גלגולי האוריינטליזם באדריכלות הירושלמית המודרנית; אדריכלות הבאוהאוס בירושלים; ראיון עם אמנון ניב - מהנדס העיר ירושלים לשעבר.

 


12. פרטי בנייה: מהם פרטי בניין: אדריכלות מהסרטים; פרט - איכות והנאה; גלריה - עליה בסלון; שובה של המרפסת; פרטים מהחלל.

 

 

13. הידע האדריכלי - כיווני התפתחות לקראת שנות האלפיים: נתיבי איילון - עיצוב ב-150 קמ"ש; איך שיר נולד?; עצרו את הפוסט אני רוצה לרדת; דינאמיקה; ראיון עם פרופ' ברונו צבי; לזכור את העתיד- שלושה פרוייקטים של ליבסקינד; בין אופנה לחוסר וודאות - ראיון עם שלושה זוכי פרס וולף; תחביר המרחב.

 

 

14. בניין בית המשפט העליון והאדריכלות של רם כרמי: ההיבט הפרטי של המבנה הכי ציבורי; במבט לאחור - הסמינר הירושלמי הראשון; תחת גפנו של כרמי; אולי בסגנון ספרדי - ראיון עם פרופ' קנת פרמטון.

 

 

15. מרחב המגורים: המסה האנושית של אדריכלות 'בני ביתך'; רגיונאליות פוסט מודרנית בסינגפור; פרטים מסורתיים; הפרטה מסורתית; המבואה - חדר מדרגות בלי מעקה; רגיונאליזם מודרני; האם אדריכלי חיפה חוזרים לקובייה.

 

 

16. מרכזי קניות וחנויות : התפתחות הקניון המודרני; על ההיבט הגרפי של העיצוב; שילוב מרכז מסחרי ובנייה למגורים; הפופולאריות של המעצב; מוטציה של השוק והכיכר; התנגדות למרכזים מסחריים ברומא.

 

 

17. משרדים: תכנון מרחב העבודה: המשרד השקוף; משרדו של האדריכל שמחה יום-טוב; משרדים ביתיים ב'כרם של מרתה'; מבנה העסק ותדמית המשרד; חלוצי מבני המשרדים של משה צור; גם מגדל משרדים יכול להיות ידידותי.

 

 

18. תכנון מסעדות: יצירת הדגשים באמצעות תאורה; הסימפוניות הגמורות של ג'ורדן מוזר; סביב שולחנות ההיבצ'י; הגדרת מקום במסעדות; תל אביב בנתיבי הסגנון הבינלאומי; ראיון עם המעצב אדם טיהאני - מסעדת רמי בניו יורק.

 

 

19. השתלבות בסביבה: רגיונאליזם ביקורתי; מחזור החיים של היצירה האדריכלית; ארט דקו והמימד האסתטי של האדריכלות; מבנים מתחפרים - ראיון עם אלפרדו דה וידו; בנייני ציבור והשפעתם על הריקמה הציבורית; השפעת הקונטקסט המנטאלי של הלקוח על הבית.

 

 

20. צורה ותוכן: ראיון עם ריצ'רד מאייר; האבן, האור ותעלת המים בקיסריה; עיצוב עכשווי - תערוכת רהיטים 95; האדריכלות הספרדית מעוררת קנאה; המשכן לאמנויות הבמה; לא כל יפני צוחק מבדיחות אנגליות; מעלות הבוסתן של הבית המצרפי; לראות יותר להראות פחות - חוק מרפי באדריכלות הסקוטית; מעוף יפני בארוק מודרני.

 

 

21. איטלו קלוויני והשאלה: כיצד מתפתח סגנון אדריכלי? רשמים מהסמינריון הירושלמי השני; שיחה עם אדריכל ישראל גודוביץ'; סיור במקומות הקדושים של סאן חואן; ניצול אנרגיית השמש; קוד התכנון הירושלמי החדש.

 

22. תמורות בתוכנית הבית הישראלי; שיחות עם האדריכלים: ארד שרון, משה עצמון, פאריבורז סהבה; קייזר-קייזר-לקנר; האדריכלות האורגנית של האדריכל ההודי בלקרישנה דושי.

 

 

23. הקשר בין אדריכלות לאמנות; השפעת הדייר על עיצוב ביתו; ראיון עם שין טקמצ'ו; אמצעי התיחום של ג'ק דיימונד.

 

 

24. אדם לאדם מקום; גיאומטריה שימושית; הפרגולה וכל אחיותיה, מראה חיצוני מתקבל כתחליף למהות; פגישה חוזרת עם אדריכל משה ספדיה.

 

 

25. עיצוב פנים-תהליך הביות של הלופט; מוטיב התזמור באדריכלות של עדה כרמי-מלמד; היבטים אתיים בתהליכי שימור; יושרה אדריכלית; אינטואיציה וסגנון אישי.

 

 

26. קוד אדריכלי אחיד במקום אחידות משעממת; מדרום שמש ובמערב ים -אדריכלות ים-תיכונית - המיצוב התרבותי של האדריכלות הישראלית בלוואנט; ראיון עם אדריכל ברוך ברוך; עיצוב כלי שייט; תערוכת האדריכלות הישראלית בביאנלה.

 


27. הקידמה והאדריכלות הדינאמית; אדריכלות המוזיאונים; תאורה במוזיאונים; ראיון עם האדריכלית פרלה קאופמן; האדריכלות היפנית; מבנים פרטיים מתוך האנתולוגיה הפרטית של רוחי.

 

 

28. מה זה 'נוכחות בניינית'?; אידיאולוגיה נון-קונטקסטואלית; מעצבים לומדים להתגלח על הזיפים שהאדריכלים מותירים; ראיון עם אדריכל גיורא בן דב; מה שמחבר את האדריכלות עם הנוף; קונפליקט הכיתה הפתוחה והגן הסגור; המסגרות המטפוריות של מלווין צ'רני.

 


29. מאגר הדימויים של עיצוב הפנים; ראיון עם האדריכל אדיב דאוד; המשמעות התרמית של צורת הגג; אדריכלות אקולוגית בקופנהגן; פינת הנוף; ראיון עם פרופ' אלכסנדר צוניס; נתניה יוצרת דיאלוג עם החוף; הפנטזיות האורבניות של מייקל סורקין.

 


30. מסע אינסופי בחללים מופשטים; על תרבות האדריכל ותרבות המקום; פסיכולוגיה של מסרים צבעוניים; הרישום האדריכלי כמסר עצמאי; עמאן - שתי אצבעות מירושלים; ראיון עם פרופ' פיטר קוק.
 
31. הנוף הים תיכוני; מסתרי האדריכלות של היכל הספר; ראיון עם אדריכל משה צור; גידול צמחים על מצע מלאכותי; ראיון עם פרופ' דני שפר - דיקן הפקולטה לאדריכלות בטכניון; שלוש תערוכות העיצוב המרכזיות באירופה.

 

 

32. רב-שיח עם אדריכלים מדור הביניים ; מכלא למלון; תכנון לרווחת הנכים; הפרבר, הבזאר והקניון; ההתפתחות האורבנית של טוקיו; הרחבת הדירה.

 

 

33. "תערוכת מפגשים - פרדוקס המקום באדריכלות הישראלית", גיליון מיוחד לחגיגות החמישים למדינה; חמישים שנות אדריכלות בראי הבנייה הירושלמית..

 

 

34. ראיון עם ריקרדו לגורטה - בעקבות הסמינר הירושלמי השלישי לאדריכלות; החצר הפנימית וכל אחיותיה; הבתים השקטים והחצרות היפות; ראיון עם האדריכלים א. קפלן, י.. עמית; בית הספר האנתרופוסופי בהרדוף; בין אדריכל לפילוסוף - שאלה של תפיסה.

 

 

35. סינדרום התדמית של מבני הספריות; מי זוכר את אדריכל גד אשר; ראיון עם האדריכלים מלצר-איגרא; הדרייב הספונטני באדריכלות; מאה שנה להולדתו של אלוואר אלטו.

 

36. קונסוליית פרו בהרצליה; הצבע כגורם פונקציונאלי; שימוש מקורי בחומרי בנייה; תחומי התמחות באדריכלות; גנים עירוניים; גן העצמאות - חלל הומוסקסואלי; מוזיאון גוגנהיים בבילבאו. קבורה כדרך חיים.

 

 

37. שימור מבנים הסטוריים; גנים בניו-יורק; אדריכלות בתי חולים; גיחה מתועדת לפטרה; תערוכת צילומים של מבנים נטושים; תולדות בניית משכן הכנסת.

 

 

38. מגמות חדשות בעיצוב מסעדות; קמפוסים אוניברסיטאיים; עשר שנים להריסת חומת ברלין; סמלים או פילפולים באדריכלות; ראיון עם אדריכל יעקב יער.

 

 

39. מגמות חדשות בעיצוב משרדים; ראיון עם אדריכל אברהם יסקי; שיטות לשיקום שכונות נחשלות; תכנון בתי כלא בישראל; הרובע היהודי בירושלים.

 

 

40. ניצני תרבות; פוקס המאה העשרים - מי אמר?; עיצוב נושאי בבתי מלון; אדריכל דוד אנאטול ברוצקוס; בין האקזוטיקה של דהאב לנוחות של אילת; לזכר שנות השבעים ולתפארת פיט בלום; מרסלו פישמן - החלל שבין האמן לאדריכל.

 

 

41. עיצוב פנים של בתים ודירות; אדריכלים צעירים; רשימה לזכרו של ברונו צבי; בנייה לאוכלוזיה בוגרת; היישוב העברי סביב ים המלח; עיצוב חלונות ראווה; ראיון עם אדריכל אמנון אלכסנדרוני.

 

 

42. רשמים מהסמינר החמישי לאדריכלות: בית העונה - בית רקנטי; האדריכלות של האנס הוליין; קבוצת דרוך; "מורפוזיס"- ראיון עם אדריכל תום מיין.

 

 

43. אבנים שכנים וברוטליזם; פנג שואי -חכמת האדריכלות המאוזנת; בית העונה-דירת גג בשיכון בבלי; "גילגולי החלל האנכי" של קימל אשכולות; האדריכלות החדשה בבאר שבע; הביאנלה בוונציה ותערוכת אקספו; ראיון עם אדריכל ברנארד צ'ומי.

 

 

44. ההבדל בין s ל-L; חוצה ישראל - חוצה או מחבר-ענין של השקפה; הפלדה הסמיוטית של אדריכל חיים דותן; המרפסת המדלגת של הרב דרעי; ה'סיטה' בפריס -המרכז הבינלאומי לאמנויות; האדריכלות האקספרסיוניסטית של פרדריק בורל.

 

 

45. פסלי הרוח של דורון גזית; בין צורה לאסתטיקה - המלחמה האבודה על הגגות השטוחים; האדריכלות של יעקב רכטר; מראות מהחזית החמישית; בעיות בעיצוב מוזיאונים להנצחת השואה; מכונים לטיהור שפכים.

 

 

46. ראיון עם האדריכלים גנית מייזליץ ואודי כסיף; תרבות המינימום בבתי שימוש ציבוריים; מצפורים בדרך הנוף בחיפה; מעצבים צעירים; ראיון עם אדריכל גרט ווינגורט.

 

 

47. חוק התכנון והבניה; וילה אורבנית; ראיון עם האדריכל חיליק קורין; מרכיבים חיוניים בתכנון טיילות; כתיבת טקסטים אדריכליים; "כניסות, יציאות ומה שביניהן"; איך נפלו מגדלי התאומים.

 

 

48. פוטנציאל למציאות אופטימית; שני בתים פרטיים של גידי בר אוריין; ראיון עם אדריכל יואב איגרא; כלא פסיכיאטרי; גרפיטי ואדריכלות; מעגלי תנועה וכיכרות; התחרות לתכנון קמפוס סמינר הקיבוצים.

 

 

49. רואים בקפה; הבית צביקה דונסקי; ראיון עם אמיר מן ועמי שנער; סדנת אמן באדריכלות -בית ישראלי בקיסריה; הקשר בין בנייה לגובה ושטחים פתוחים; בין פונדק רמון לאכסניית טבחה.

 

 

50. ביני לבין דיקנס, יאיר ואסתי; ההבדל בין מבנה פרוש לעצמאי בשטח -אדריכל מורן פלמוני; סדנת אמן - בניה ליד החוף; קריית הממשלה בבאר שבע; מרכז האנרגיה של קריית הממשלה בירושלים; מרכז IBM למחקר ופיתוח; אור, צבע ומקום באדריכלות של ריצ'ארד מאייר; התחרות לתכנון מרכז קהילתי להנצחת באבי-יאר, קייב אוקראינה.

 

 

51. מהומה על לא מאומה; אדריכלות מקורית אינה הבטחה לבית טוב; ראיון עם האדריכלים קולקר-קולקר-אפשטיין; שיחה עם הפסל אהרל'ה בן אריה; סדנת אמן - הבניין הבודד כמייצר סביבה; בגדי המלך החדשים של לונדון.

 

 

52. על הר סיני צריך היום כל איש לעלות לבדו; בית ב'נווה שלום' - אדריכל סנאן עבדאלקאדר; האסם והגלריה; אדריכלות מודעת אקלים; התיעוד האדריכלי כמנוף לשימור :בית רשות העתיקות; שיחה עם ארבעה ראשי בית ספר לאדריכלות.

 

 

53. שחיתות או צירוף מקרים; שתי דירות בתל אביב; פרס רכטר לאדריכלות; היופי בעיניו של הצלם; תוספת לבית לוחמי הגטאות; בית לשכת המסחר; העיר הפתוחה בוואלפראיסו, צ'ילה.

ֿ

54. וילה שוקן כמשל; בית החצרות בכפר תבור; ראיון עם ארכוד אדריכלים; הפוסט והפוסטמה - חריקות פוסט מודרניות; ראיון עם אדריכל משה ספדיה; פורטוגל - אדריכלות מודרנית בעידן ההמונים; כולנו בני קיימא; וילה שוקן - כמה שווה מנדלסון מקורי.

 

 

55. מכתב גלוי לכל בעלי המקצועות החופשיים; ארוכה הדרך הביתה; החברותה המופרטת: מעגלי היצירה של א. ב. תכנון; פתאם אדם קם בבוקר ומישהו מחליט שהוא שימור - הכרזת אונסקו כמשל; תכנון אורבני לעניים - מתב"ע לתב"ע כוחנו עולה; "אופרה אחרת" - הקרומיות של סר מייקל הופקינס.

 

 

56. לא הכל הבלים, קוראי היקר; משדות השרון לחופי אקוודור; המכונה הנסתרת - המרווח הצר שבין "ההי טק" ל"גוד טק" ; מי הציב את הגמל על הקונצטהאל - האפקט התיאטרלי באדריכלות של רם קולהאס; היכן איבדנו את הפרופורציות - על מספרים מקודשים באדריכלות; "עירשת"- מודל לתכנון ערים - אוסוואלד ובאצ'יני.

 

 

57. הגדה המזרחית של החשיבה המערבית; צלילי השקט; אודיטוריום אנדרי מינקוף: בין צורה לתוכן; מקומות מפלט-מסתרי הבית בגליל. התכנית להתחדשות לציפוף מרכז העיר ירושלים - אם אשכך, תזכירי לי!; היקב בקיבוץ יראון.; ראיון עם פרסטון סקוט כהן - מתכנן האגף החדש של מוזיאון ת"א.

 


58. כולה בולה ו'חנונה.; בוא נדבר על צורניות - שיחה עם פרופ' משה צור; בית ברמת השרון; "הולכים קדימה מביטים אחורה" - מה מסתתר מאחורי המונח "בניה ירוקה"; הצורה, הפונקציה וכל האמת שביניהן -המימד הפיסולי באדריכלות.

 

59. דוד מלך ישראל; פטרוני האדריכלות- -הקשר הסימביוטי בין יזמים לאדריכלים; על גבעות הגליל המערבי; נתב"ג 2004/2000- - נמל התעופה הבינלאומי של ישראל נחנך האיחור של ארבע שנים; המימד האנושי- סוף עידן המלנכוליה; העיר העתיקה של ונציה כמשל- הביאנלה התשיעית לאדריכלות.

 

 

60. דבר העורך - אם נוותר על השיגעונות נישאר רק עם האבנים; המרווח שבין הקירות : אדריכלות השכבות של עדה כרמי- מלמד; היתרון האווירי - מבנים בחיל האוויר; יתרון הזמניות - מגמות בעיצוב פנים; לא קל לאפסן את האגו - ראיון עם האחים אליקים; לב העיר - המלון הסקוטי בטבריה; עצרו את העיר אני רוצה לרדת - התוכנית לחידוש כפר ליפתא.

 

 

61. אבן מאסו הבונים היתה לראש פינה; המוזיאון החדש ביד ושם; נקודת הקריסה; בין מינימום למקסימום; האדריכלות הפואטית של אלי ארמון; שיחה עם פרופ' זאב דרוקמן; הרטמן וקרי - ההשפעה של אנרגיות סמויות מעין.

 

 

62. עוד גילגול ברונו; היבטים פסיכוטיים של מקצוע האדריכלות; מודל נקודתי להצללה אופטימלית; בית במושב בני ציון; התכנית לשכתוב היכל התרבות; שיחה עם אדריכל דני ראובני; שגרירויות ישראל במזרח הרחוק; חצר התעלה של שינונומי, טוקיו.

 

 

63. דיגיטציה סוריאליסטית; בית ניר קוץ; epic- מועדון לילה ברמת החייל; מבני התמך לקריית שדה התעופה; TOP דוראן - אולם אירועים ברחובות ; הפרדוקס הדיגיטלי באדריכלות - מהפכה או שלב באבולוציה; תחרויות אדריכליות - ההזדמנות המוחמצת; בית אליעזר בן יהודה ירושלים.

 

 

64. תודה פדרבוש; מרכז יצחק רבין לחקר ישראל; דירה בתל אביב; הרנסנס הפיני - השיבה למבני העץ; דיאלוג עם סקורקא אדריכלים; בית ספר שז"ר בדרום ת"א; פריחת הקניון, דעיכת הרחוב; ניחוחות אורבנים - בין ריח המקום לעומקו האורבני.

 

65. ה-..I.Q שמאחורי הכוכבית; פרויקטים של PLOT ; בית פרטי בשרון - פיצו קדם; פרדוקס הסמל במתודת הפנג שואי; היריד המסחרי במילאנו - מסימיליאן פוקסס; עיצוב הפנים נוטש את התכנים הקונקרטיים; שיחה נוספת עם פרופ' זאב דרוקמן; המכללה האקדמית תל אביב - יפו; רחוב יפו בירושלים כמשל.

 


66. בהרצליה נלחמים בעצים; האוונגרד ההולנדי; מראה חדש לסניפים; יסקי פינת כרמי-מלמד - נקודת מפנה בקמפוס של אוניברסיטת הנגב בבארא שבע; אורוויל - עיר השלום ואנשי העתיד; סיפור אמיתי על בניית בנייני האומה; אנסמבל אדריכלי - אין מושג כזה בעברית.

 

 

67. דבר העורך - תודה לכל מי שהפקיד בידינו את כבודו המקצועי; העבודות שהגיעו לגמר בתחרות פרוייקט השנה 2006. בקטגוריות: אדריכלות, עיצוב פנים, אדריכלות נוף ובינויי ערים, פרויקטים רעיוניים, סטודנטים ועבודות מחקר.

 


68. דבר העורך - קשה להיות מקצוען בעולם אלקטרוני; המלך ליר - פרוייקטים שעלו לשלב השני בתחרות פרוייקט השנה 2006; מבנים שאפשר לצטט - פרמטרים אינטראקטיבים בעבודתו של ספייברוק; אייכות התכנון לעומת יוקר הבנייה; מרוב דגים לא מוצאים את הים - היכן נמצא הרובד הפואטי של האדריכלות; אספרנטו אדריכלי - שיקום נמל קיסריה; היינו שם-"ה-@ של רוביו ואחרים".

 

 

69. דבר העורך - על פרחים ושכנים; פרס ישראל לאדריכלות - יעקב יער ועדה כרמי-מלמד; איזון עדין - בית בשרון; מבת-ים לרשל"צ-בניין עריית ראשון לציון; חביתה הטרוגנית - מרכיבים קבועים ומשתנים בתהליך התכנון; רימונים וקונכיות - מלון נפטון המחודש באילת; "האם יש עתיד לעתידנות?" - תכנון פרמטרי מקושר.

 

 

70. דבר העורך - השערות והפינצטה; "כעין אפור ללא קשט" - בית בשרונה; בטון וכל השאר - בניין אלון לטכנולוגיה עילית, קמפוס באר שבע; מעבר למעטפת - לובלוי האוס, מרילנד ארה"ב; דברים שרואים משם - תחרות בינ"ל לתכנון אטרקציה תיירותית בירושלים; כולה קראוון - בחצר הגרוטאות של גוטליב; אדריכלים עם מוגבלות - חוק(ן) שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות; סגימה ונישיזאווה - מסביב לעולם ב – SANAA.

 

71. דבר העורך - זליכה אם הגזמתי, האני ראשיד וליז אן קוטיור - אסימפטוט ניו יורק; בית לוין בגני יהודה, חצר פטרונים - תחרות היכל בית המשפט בירושלים; טופוגרפולוגיה - נייח ודינאמי באדריכלות הנוף של שלמה אהרונסון; האקלים ואנחנו - חממה בקיץ' אוהלי קידר בחורף; סוכות - חילטור והמצאות אל מול המרפסות המדלגות.

 

72. דבר העורך – רוצה קצת חו"ל; פרויקט השנה בקטגוריות: מבנים, עיצוב פנים, סביבה ונוף, פרויקטים בלתי בנויים, מחקר וסטודנטים.

73. דבר העורך – מיישרים את התבור; פרויקט השנה 2007 - ציונים לשבח; דירה לשניים – שלושה; נפגשים בצומת – משרדי מיקרוספט ישראל; ביצים הולנדיות – אדריכלית ווינקה דבלבאם; סייברספייס – היכון מקיימים יחסים וירטואליים; ערים ללא עירוניות – רובע המזחים החדש באמסטרדם.

 

74. דבר העורך - מקצוע בסימן שאלה; בין ניכוח לנאכס - ההיבט הפרטי של המרחב הציבורי; עיצוב פנים - מתחם הרפתקאות להורים אבודים; אקלים - קמפוס שדה בוקר של אוניברסיטת הנגב;
אקולוגיה פרמטרית - המעטפות הדינאמיות של ניקולס גרימשו ; נוף - הגן האוסטרלי; שמח/עצוב - אדריכלים מאיירים מושגים מופשטים; תחרות - תכנית אב לקמפוס מכללת שנקר.

 


75. דבר העורך - חודש בן יונה; היי-טק זה לפעמים געגועים לבית לו-טק; בית העונה - דירת גג ברחוב מאז"ה, תל אביב; השקלית כמשל - בנייה יצירתית בבסיסי צהל; בית המאה ה-20 - וילה טוגנדהט, ברנו; שטח הפקר - תעלת הימים וחלופות אינטליגנטיות; בתוואי השכול - אבא אלחנני ז"ל.

 

 

76. פרויקטים שהגיעו לשלב הגמר בתחרות פרויקט השנה 2008-9 בקטגוריות: מבנים, עיצוב פנים, נוף, מחקר, בלתי בנויים וסטודנטים.

 

77. ג'ינס או כרמי - דבר העורך; בין עצי הצפצפה - בית העונה; בינה מרחבית - מי נגד מי; הקרטון, המטרייה והתסרוקת - מיגון מבנים; לדמיין בלי - תוספות הבנייה במתחם הכנסת; בין הפטיש הטכנולוגי לסדן האינטואיטיבי - פרויקט הגמר לאן; העצמי הסביבתי - קיבוץ נאות סמדר.

 

78. למות מחום או מטיפשות - דבר העורך; האדריכלות האינטראקטיבית של קבוצת תו; בית פרטי בתל אביב - שברי החלום הכפרי; בי"ח אסותא; האדריכלות המוריקה של אמיליו אמבז; הירוק ושאר צבעי הקרב; מבר-קיימא לבר-שינוי.

 


79. גאווה ודעה קדומה – דבר העורך: מס ערך מוסף – המימד הסינרגי של האדריכלות; בנורבגיה כמו בנורבגיה – ינסן וסקודווין אדריכלים; בין ה"קאד" ל"גיס" – התפתחות התכנון הפרפורמטיבי; לדלפט ובחזרה – שיחה עם האדריכל אורי כהן; מבחן הזמן והמשתמש – עיצוב הבניין בתקופת האיכלוס.

 

80. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, FAQ בסגנון ישראלי; פרויקט השנה 2009/10, קטגוריית מבנים; עיצוב פנים; תכנון סביבה ונוף; מבנים לא בנויים; מחקר; פרס אמיליו אמבז לאדריכלות ירוקה; פרס אריה ואלדר שרון לסטודנטים יצירתיים; סקרנות, סיקור אירועים, תחרויות וחידושים (רחל בן אהרון).

 

81. אדריכל ד"ר עמי רן - דבר העורך, הולילנד עיר הקוידעש; החשיפה הגדולה; תערוכת אקספו שנחאי 2010

רחל בן אהרון, סקרנות, סיקור אירועים, תחרויות וחידושים; (שירה שנטון) בית העונה - בית פרטי בעיר;

כעת גם ברמת גן - בית הקיץ במוזיאון רמת גן לאומנות; יותר גבוה או פחות צפוף - בלוף סוגיית המגדלים; הבית הארכיאולוגי - תחרות פתוחה;

אדריכל אלי מאיוס, דע מאין אתה בא - ישראל 1939-1956

 

82. הקיץ אוכלים פלסטלינה - עמי רן; דימוי או דמיון - תפקיד המטאפורה באדריכלות; תכלית מחפשת אריזה - רנא ואן זוק;

דירה משוכתבת, ובית משטחי העץ; האמת שמאחורי החומר - ספריית חומרי בנייה וטכנולוגיות גמר; שימור ברוח - מוזיאון גוטמן לאמנות, נווה צדק, ת"א;

כשקרייג פגש את מינג - HODGETTS + FUNG DESIGN & ARCHITECTURE; אדריכל הכיפות הסרוגות - רפאל ויניולי.

 

83. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, ציניות - חס וחאלילווו; LET'S TWIST AGAIN, וילה NM צפון מדינת ניו-יורק

בית העונה - הרחבה אוסטרלית, פיצרוי, מלבורן; ד"ר עמי רן, צמום בלי מום, המימד הקומפקטי של האדריכלות

גילגולי עיר הבה"דים - בה"ד 1 כמשל (עירית רון); אילן קריב, פרופ' הנרי אברמוביץ - לאן נעלמה הקשת - תולדות בית כנסת החורבה 

 

84. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, ברוך שם כבודו; מהפכת המהפכות - מרכיב התיעוש באדריכלות

אדריכל ארד שרון - אבודים בטוקיו בכל שנה בסתיו; אדריכל צדיק אלייקים, כל הקודם זוכה - תב"ע מהפכנית בבת-ים;

שירה שנטון, בית העונה, במרווח שבין חללים חיוביים לחללים שליליים; בלפור רוטשילד, פינת בר-אוריין אדריכלים - עמי רן מראיין את אדריכל גידי בר-אוריין ;

פנאי מתורבת - מוזיאון המכולות בביאנלה של חיפה (אדריכלית אביטל בר-שי).

 

85. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, אני כעיוור אחריך הולך; לבן 1 - הפרעת קשב מכוונת, בניית מבעים ויזואליים באמצעות הצבע הלבן

שירה שנטון, לבן 2 - קונטקסט כאוטי - בבית בלירייה, פורטוגל; לבן 3 - בשם הלבן, הפשטות ורוח הקודש, כנסיית סנטה אנה, סוסניל, פורטוגל;

רחל בן אהרון - בין כלי הדם לחדרי הלב, מרכז הלב, מרכז רפואי תל אביב; המעבר מדמגוגיה לפדגוגיה, זירות למפגשים אקראיים בבתי ספר;

שאנטי במקום מדבר - בית השאנטי החדש בצומת ציפורים; ד"ר עמי רן, דברים שרואים במסדרון - הנשמה גריאטרית לחוק זכויות החולה.

 

86. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, אדריכלות ישראלית – יש דבר כזה;

דור 73 +- - מחאת האוהלים וכל השאר היסטוריה; אייריש קרים - ODOS Architects ;

אירית צרף נתניהו - ארבעים +, סטודנטים מצטיינים בוויצ,ו חיפה – היכן הם היום;

תתנהג יפה - חוליי הדטרמיניזם האדריכלי; אדריכלית מיכל אהרוני - שנדיגאר - היד הריקה של לה-קורבוזיה.

 

87. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, סוף טוב; רחל בן אהרון - סיקור הפרוייקטים העולים לגמר בתחרות פרויקט השנה, פרס אמיליו אמבז לאדריכלות ירוקה, ופרס אריה ואלדר שרון לסטודנטים יצירתיים; קטגוריית בנויים; תכנון סביבה ונוף; פרויקטים בלתי בנויים; סטודנטים; מחקר.

 

88. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, מחור משוגע מנשבת רוח מופרעת; פרופ' שרגא קירשנר - רקוויאם לקופסה הלבנה - האגף החדש במוזיאון תל אביב לאומנות;

ד"ר עמי רן, מה זה קוהרנטי באדריכלות - חומר למחשבה; פרופ' ציונה שמשי, אורבני – מתחם התרבות בתל אביב - כיכר, גן וחניון; תיאטרון הבימה (הילית מזור).

 

89. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, כמה חיובי יכול להיות ב״שלילי"; המימד הסגנוני של נייטו-סובחנו אדריכלים;

סטודנטים מצטיינים באוניברסיטת תל אביב - היכן הם היום?; אדריכלות מוזיקלית - יאניס קסנאקיס כמשל;

אדריכל ארד שרון - תחרויות כבר אמרנו? - היעלמותה המדאיגה של רוח הספורט;

 

 

90. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, סבורג'יאן הגאון מאיראן; מה אמרה הצורה לפונקציה - מקברייד צ'ארלס רייאן אדריכלים; בוגרי בצלאל בשנות התשעים, היכן הם היום - מירי אנקווה, אורי בן דרור, גל מרום, דנה אוברזון, מורן פלמוני, מיה פלסנר, דניאלה פלסנר, רון רוזן, נורית אגמון, יואל בריידמן.

ד"ר עמי רן, התרנגולת הביצה והחביתה כישרון וכישורים בממלכת התדמית.

 

91. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך,תתחדשו לכם; רחל בן אהרון - סיקור הפרוייקטים העולים לגמר בתחרות פרויקט השנה, פרס אמיליו אמבז לאדריכלות ירוקה, ופרס אריה ואלדר שרון לסטודנטים יצירתיים; קטגוריית בנויים; תכנון סביבה ונוף; פרויקטים בלתי בנויים; סטודנטים; מחקר.

 

92. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, שומרני אלוהים מרוח קרה ומרוח שורפת; דיוקן של ראש בי"ס לאדריכלות - אדריכל ד"ר עמי רן מראיין את אדריכל יצחק ליבנד; אשר אלבז עמי רן, חומר למחשבה, לאן נעלמה האסתטיקה; פעם הייתי בית - המעבר מהפונקציה לאמוציה; אסתטיקה פונקציונלית במשרדים; אסתטיקה אורבנית - בית בטמאצו אוסקה, יפן; כאן זה מתחיל, גן בגבעתיים; אמנות ההישרדות של אוסקר נימאייר;

ליאור וולף טלי וקסלר - הנוף ה"טבעי" של ליפא יהלום – דן צור.

 

93. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך - כשכבר כמעט; רוחקינד אדריכלים - more is bless; רחל בן אהרון, סקרנות, סיקור אירועים, תחרויות וחידושים;

וילה רוסה - ברוז', בלגיה; נקודת ציון - איצטדיון נתניה; עמי רן, יאשה גרובמן, שרגא קירשנר, כמה smart יכול להיות phone, דיגיטציה של המרחב;

אדריכל יאיר שוורץ - מדדים לבנייה ירוקה - הירוק שבין LEED ל BREEAM.

 

94. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, אני עוצם את העיניים שמעון, וכותב; מעטפת הבניין בעידן הרייטינג, בגדי המלך החדשים;

רחל בן אהרון - בית פרטי בפיתוח, דירת נופש, בבן יהודה פינת גורדון; תרבות האוכל והרחוב - טאיזו מסעדה אסייתית דרך בגין תל אביב;

אהד צפתי - בין חוכמה, מוסר ופולחן, סנטו - בתי מרחץ יפניים; פרופ' ציונה שמשי - שלושה שעשו היסטוריה - אדריכלות הרייך השלישי.

 

95. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, שנור וצדקה בצבע הלילה; מיצר אלף האוהבים, ניו-זילנד - קרוסון קלארק קרנאחן אדריכלים;

יש לי ראיון - עמי רן מראיין את המעצבות סיגל ברנוביץ' וגלי אמית; בית העונה - יש לו אהבה; עמי רן - מה יש בקופסאות השימורים - שימור מבנים אמוציונלי.; משרדים בפיתוח, הפרוזדור החדש של חברות בהיי-טק.

 

96. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, אחשלו הגדול; רחל בן אהרון - סיקור הפרוייקטים העולים לגמר בתחרות פרויקט השנה, פרס אמיליו אמבז לאדריכלות ירוקה, ופרס אריה ואלדר שרון לסטודנטים יצירתיים; קטגוריית בנויים; תכנון סביבה ונוף; פרויקטים בלתי בנויים; סטודנטים; מחקר. 

 

97. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, תתארו לכם עולם יפה; אדריכלית מיכל אהרוני וד"ר הילית מזור - אוניברסליות מקומית, המהפיכה אוניברסלית, התרבות עדיין מקומית. ד"ר עמי רן - נזק מוחי, תגובה ליבידית לאדריכלות נטולת קונספט; איבוד שליטה על מקורות הידע; טרנדים שיווקיים בעיצוב מבני חינוך - כל השאר אופנה; נפל ממשאית - נפטר אדריכל פרופ' אברהם יסקי.

 

98. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, כאשר לטעם האפרסקים מתלווה געגוע לשקט; למה באלכסון, מורכב זה לפעמים געגוע לפשוט; רחל בן אהרון, סקרנות, סיקור אירועים, תחרויות וחידושים; תרבות הספורט - איצטדיון סמי עופר חיפה; מה ההבדל בין תכנון אופקי לאנכי - ההיגיון שמאחורי, מעל מתחת ולפני;

צ'אט בהמשכים עם אדריכל פרופ' אלי פירשט, היו"ר הנבחר של עמותת האדריכלים; אדריכלית ורד פלוק - גיאומטריה מכניסת אורחים - חריגות אתיות במרחב הבנוי.

 

99. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, ניגנת לי שיר על הגיטרה וקולך רעד; פסגת ההרים של סנוהטה - אדריכלות אינה כפופה למערכות חוקים וסדר;

רחל בן אהרון, סקרנות, סיקור אירועים תחרויות וחידושים; אדריכל ד"ר עמי רן - נוף בשמיים - צ'ט עם אדריכלי הנוף עליזה ברוידא, יאיר אביגדור, אמיר בלום וטלי טוך, מעל תכנון בגובה העיניים; בית העונה, איך מתכננים בית מיוחד בתקציב מוגבל; עמי רן - בלי סדק אין קרן אור - סובייקטיביזציה של המרחב האדריכלי;

רחל בן אהרון - אדריכלים לא מתים הם רק עוברים דירה, נפטר אדריכל קלמן כ"ץ.

 

100. אדריכל ד"ר עמי רן, דבר העורך, חי על בסיס רבעוני; מרמת גן ללוס אנג׳לס - חגי בלסברג אדריכלים; רחל בן אהרון, סקרנות, סיקור אירועים תחרויות וחידושים; צניחה לילית לחופש הגדול עם אדריכל דוד נופר; אבי ליואי – יואל דבוריינסקי אדריכלים, אם אתה לא משתעמם, לא תשעמם; אדריכל ד"ר עמי רן, המושבה שרונה, שאלת השימור ותשובת המשמרים.

 

101. הכלה והבנזוג - דבר העורך (אדריכל ד״ר עמי רן); אמנות אקולוגית - 24H Architecture; גשר על מים סוערים - עמי רן משוחח עם נילי וניר חן אדריכלים; קילומטר מהרצועה, שעה מתל אביב - תחנת הרכבת החדשה בשדרות (עמי שנער - אמיר מן אדריכלים); חינוך ולדורף - תכנון מבני חינוך אנתרופוסופיים (ד״ר גילעד גולדשמידט).

 

102. על קו האופק בין חלום למציאות - דבר העורך; שייכות - מרכיב מארגן במערכות כיאוטיות; תוסס בלב העיר - מלון נורמן, תל אביב; בית בכרם מהרל; ארבעת הזוכים בתחרות ביה״מ העליון - היכן הם עכשיו.

 

103. שעון חורף - דבר העורך; צורה צרורה - היחס החדש בין צורה לתוכן; ספונטני בהחלט - בית העונה; בראש אחר - שיחה עם גלעד דובשני; בעניין הגודל - האיצטדיון בבורדו; הגשר לפילגש - ראיון עם נחמיה גורלי.

 

104.הקפה והדובדבן - דבר העורך; תוצאות פרויקט השנה 2015 בשש קטגוריות - מבנים; עיצוב פנים; מחקר; נוף; סטודנטים; בלתי בנויים/

 

105. ביצים במלח - דבר; אובססית החיפוש - גלוי וסמוי באדריכלות; היילייט - במרווח שבין האור לתאורה; מה באמת עומד - מאחורי מצוקת הדיור; האופציה הימית - צפוף וחם, הולכים לים; שאריות מפרויקט הש/נה.

 

106. חמש יחידות בכסילות - דבר העורך; קבועים ומשתנים - האדריכלות, העיצוב והמחשב שביניהם; אדריכלית קדם שנער - מתקשרת עם הנוף בכרמי יוסף;

מטבח וכל השאר - רב תכליתי ביותר בנחל שורק; היכל תרבות - בין חבל מודיעין לאירפורט סיטי.

 

107. שיר אהבה לכאורה - דבר העורך; עדיפה נקודת חן אחת, על הרבה פצעי בגרות; כיצד מעצבים שקט - נוחות אקוסטית לא רק בשעות המנוחה; מעוין שורק - מיתוג מחדש באמצעות מבנה לוגיסטי; עניין של קומון סנס - דברים שלא רואים על עיקרון ההכבדה; המימד המונומנטלי - פריצות דרך או האדרה עצמית; התחדש/ות עירונית - במרווח שבין תמ״א 38 לפינוי בינוי.

 

108. פקק,ל וכל השאר - דבר העורך; דירת העונה על גג בתל אביב; ריהוט רחוב - העיר היאנ סכום הטעויות שלנו; גשרינ רעש - הקול המתכופף; רינטלה אגרטסון אדריכלים - בין המדבר לעיר המיוערת; מסעדת גורדוס - חשוף, אינטימי, תעשייתי, מוקפד; עמרי רבס - עיצוב תעשייתי - איתור דפוסי עיצוב.

 

109. קול הנפילה מעולם לא נשמע - דבר העורך; בית קואנטס, רוטרדם; מבואות של מגדלי מגורים - המעבר מחדר המדרגות הפונקציונלי ללובי בסיגנון מלון; תבניות עיצוב - מהאורדר היווני לחצר אנגלית עם מדרגות גנובות; סטודיו Hop of Glory - השראה למשרד אדריכלים שממוקם בעליית הגג של מנזר; רעש - תופעה סוביקטיבית שאינה המפריעה למי שיוצר אותה; הולך לים רק כשהגלים גבוהים - ראיון עם אדריכל מאסף לרמן.

 

110. ברירת שליין - דבר העורך; אלסנדרו איסולה - פורש פונקציות כדי לדוג תכנים; אדריכל משה צור - לא מאמין בניגוד אינטרסים בין צורה לתוכן; הצד המואר של ההר - עיפרון העיצוב של פיינארק; זכויות יוצרים ביצירות אדריכליות - הקניין הרוחיני אל מול זכויות הבעלות על הנכס; הדפסת מבנים - כל השאר היסטוריה של האדריכלות המתועשת.

 

111. שיר לגויים – דבר העורך; סינימה בלש – היכן מחביאים את השואב; תוצאות פרויקט השנה – תחרות בינלאומית 2017 בשש קטגוריות - מבנים; עיצוב פנים; מחקר; נוף; סטודנטים; בלתי בנויים

 

112. דברו בעד כי נגד אנחנו כולנו – דבר העורך; חומר למחשבה – עירוב שימושים או בלבול יוצרות; בית העונה – חיוך מחמם קובייה אנונימית; אורחי העונה – אבנטו אדריכלים חור בקרח; פרויקט ההתחדשות קינג'ס קרוס - האור דולק אבל אף אחד לא בבית; טרמיטולוגיה תאילנדית – מרכיבים מודרניים בבנייה וורנקולרית;

 

113. סמארט פרינדס – דבר העורך; שיווק בר – קיימא – חללי עבודה משותפים; ראיון עם אדריכל משה ספדיה – טס רחוק רואה קרוב; מגמות חדשות בתכנון בתי ספר – המעבר מהכיתה לחצר; שווה צצה – צילומי אדריכלות; ביקור בכנסייה ברונשאן – בין האוהל למערה.

 

114. 114. סמוך הקטן וילקוט הכזבים – דבר העורך; חומר למחשבה- פחות או יותר; בית העונה – מבשרת ציון; הסבת מבנים – הפרוגרמה וכל אחיותיה; אדריכלות נוף – שדרת אמיר בחדרה; אדריכלים מספרים – החדר הירוק; אורח העונה DMAA

 

115- 115. הבחירה של טוביה – דבר העורך; חומר למחשבה – מימד הריגוש באדריכלות; בית העונה – בית בבקעת הירדן; פרופיל - אדריכלים שחר לולב ועודד רוזנקיאר; אורבני – שומרי הסף הכחולים; אורחי העונה – האדריכלות הפינית העכשווית

 

116.דבר העורך: יומלדת שמח – 31 שנים לכתב העת; תוצאות פרויקט השנה – תחרות בינלאומית 2018-19 בשש קטגוריות - מבנים; עיצוב פנים; מחקר; נוף; סטודנטים; בלתי בנויים 

 

117. היציאה מחירות לעבדות; בית בגליל העליון; שדה התעופה הבינלאומי רמון; מדור לסיקור אירועים תחרויות ופרסים; קניון עטרות ירושלים; גיבוב מדומה; רחפנים במציאות התלת-מימדית; רנצו פיאנו.

 

118. הברושים בשמיים אנחנו עוד פה; בתי המראה, בולצ׳נו איטליה; קעקועים לבית; הביצה והתרנגולת.

 

119. לאן נעלמה הצניעות - דבר העורך; שני בתים בקיבוץ רגבים (ליאת בעבור); אדריכלות הצייצת בעידן הטוויטר; המעבר משולחן השרטוט ללפטופ; מה מלמדים בבתי ספר לאדריכלות - ראיון עם יאשה גרובמן.

 

120. קטונתי מכל חסדי המצלמות - דבר העורך; תפקיד הניראות באדריכלות; ביקתת סקי בלילהאמר נורבגיה (קספר, לקסי מורק-אולנס); אספקטים פסיכולוגיים של השימור (רוני זייברט); שיחת ווטסאפ עם הלל שוקן.

 

121. הישרנו מבט לאבולוציה והיא התעטשה לנו בפרצוף - דבר העורך; השפעת הקורונה על האדריכלות; מקומות ראשונים בתחרות פרויקט השנה - מבנים (אסף לרמן); עיצוב פנים (אילת ספרן); עיצוב המוצר (אלון רזגור); נוף (סנג דיי לי); סטודנטים (עדי ברדה); בלתי בנויים (ג׳ויס אורון); מחקר (מיכל טנא רינדה, נטלי סלפין).

 

122. ההליכה לקיסריה - דבר העורך; הגלוי הקונקרטי לעומת הסמוי המופשט; בי״ח רפאל (סטודיו גד הלפרין); מחווה לאדריכלים איטלקים (סלווטורה ספטארו); ייתרונות הקיימות; אדריכלים מציירים - עמי שנער, עפר מרגלית; נוכחות אדריכלית מתועשת.

 

123. מה יהייה בסופנו - דבר העורך; האור הטבעי והתאורה המלאכותית - היבטים פונקציונליים ואסתטיים; גשר יהודית - חן אדריכלים; בית העונה - מילים פשוטות נאמרות בשקט - בית בעומר (יפעת כהן, טלי לוזון); אבו-דאבי - אדריכלות ללא מורשת; אדריכלים מציירים - אריק שניידר, זיו תדהר.

 

124. ראיתי ברוש - דבר העורך; טיפול במי נגר ומניעת שטפונות; בית שלושת הפלחים - גונדומר, פורטוגל; ירון אלדד - לא הולך בתלם; בית חולים אסותא אשדוד (מרזלו ברסטוביסקי); אדריכלים מציירים - גידי פובזנר.

125. אדריכל ד"ר עמי רן
דבר העורך
לא דיברנו עוד על אהבה

אילוזיות אדריכליות בעידן הפייק-ניוז; פרופיל העונה
יואב אנדרמן לא משתעמם; צל טבעי והצללה מלאכותית; אדריכלות מצוירת
שלומית ניר - אלוהים באור; זוכרים
מיכל קוצ׳יק עוברת דירה

126. דבר העורך - הבית בטער, החברה בטוחים ש״עושים על האש״. הבית בקומפורטה, פורטוגל; איטום מבנים - הפרדוקס הסמוי של האדריכלות; גיורא שפיר - כל המוסיף גורע; שימור מבנים - חינה של הזיקנה

127. דבר העורך - היה זה ערב סתיו יפה; פראן סילבסטרה, ולנסיה; בניין מגורים בשדרות הנשיא - דהי וסמדר רז; פרופיל העונה - מעוז פרייס אדריכלים; תכנון מתועש מותאם צרכים; מעצבים מציירים - יואב בייטנר - הפרוטה והירח;

128. דבר העורך - טיול סופשנה לשמים; דירה מעוצבת מחדש במגדלי TLV; זהירות מצלמות - טכנולוגית G5; מה חדש בסנוהטה; בית ספר לאדריכלות, אנייברסיטת ת״א; אדריכלים מציירים - ערן יעקבי - באר הישועה.

129. דבר העורך - יהי אור; הבניין הרוקד - נתניה; דירה מעוצבת מחדש, מתחם בזל; החלת התקן החדש לבנייה ירוקה; אורח העונה - מתיו פורסט, פריז; אדריכלים מציירים - צדוק שרמן - העתודה האקדמית.

130. דבר העורך - תחת ארבע נלא תוכל שאת; אורח העונה - סטיבן צ׳ילטון, לונדון; מקומות שכדאי להגיע אליהם - מלון שלוס אלמאו, גרמניה; שינויים בתכנון בתי חולים; דני קייזר - הינשוף החברתי; אדריכלים מציירים - אורי שיטרית - פריחת הדולב.

131. דבר העורך - כל אחד והנחמה שלו; אורח העונה - רוברט קונייז׳ני, פולין; ממוסקבה לישראל - לנה גורדינה; חומרי בנייה חדישים במציאות מיושנת; אדריכלים יוצרים - עירית אביר - אילתור מתוכנן.

132. עבד כי ימלוך, לא זכינו באור מן ההפקר; הבית המבוצר santo tirso, portugal ; חומרי בידוד והשפעתם על האדריכלות; מדור לסיקור אירועים ותחרויות; בית משוכתב בקציר; טרנד מלונות הבוטיק בעכו העתיקה; חשוף, בוטה, ברוטליסטי.