מתחם הרפתקאות להורים אבודיםאטלנטיס
מתחם הרפתקאות להורים אבודים
עמי רן

היבשת האבודה "אטלנטיס" היא אחת החידות המרתקות והבלתי פתורות בהיסטוריה. אפלטון מזכיר אותה בדיאלוגים "טימאוס" ו"קריטיאס", כאי ששקע במצולות בעקבות סדרה של רעידות אדמה עזות. קריטיאס מספר, שהאי היה מורכב מרצועות מעגליות של ים ויבשה, ולאורכן פזורים מקדשים צבעוניים מעוטרי זהב. מקומו של האי שהכיל כעשר ערי־מדינה אינו ידוע, אם כי על פי התיאורים הוא נמצא כנראה מעבר למיצרי גיברלטר, כלומר באוקיינוס האטלנטי הקרוי בעצם על שמו.
מועדון ההרפתקאות "אטלנטיס" הממוקם לעומת זאת בקצה המזרחי של קניון "ארנה" במרינה של הרצליה, משתמש בסיפור המרתק כדי להעניק לילדים (ולהוריהם) מקום מפלט "מסתורי" המתגלה בהדרגה דרך רצף של חוויות משחק עתירות דמיון.

החלל המתפרש על כ־1,200 מ"ר, נועד במקורו לשמש כאחד העוגנים הכלכליים של הקניון. אך בניגוד לחנויות מותג המשמשות בדרך כלל למשיכת קהל קונים, ה"עוגן" יוצא הדופן הזה נועד למשוך אליו קבוצות גיל שונות המחפשות עניין באווירה בטוחה.

בהתאם לנושא המרתק, המקום מעוצב כעיר דמיונית ששקעה בים ומייצרת עולם פנימי משלה. האטרקציות - מרכזי העיר - מקושרות באמצעות "רחובות", שלאורכן פזורות פינות ישיבה המאפשרות להורים לנוח תוך כדי השגחה על הילדים.

הכניסה הראשית מעוצבת כשער מסתורי עתיק - מעין "לוע" חשוך המזמין את המסתקרנים להציץ פנימה. הריצפה מעוצבת כקרקעית הים, עמודי הקונסטרוקציה - כצמחייה ימית, ועל הקירות ניתן לטפס בין ה"דגים".

כל החלל נשלט באמצעות מערכת TURBO SOUND מרכזית, המפעילה את גופי התאורה השוטפים את מרכיבי העיצוב באור צבעוני, מטשטשים את גבולות החלל ותורמים בכך לחיזוק אווירת המסתורין.

האטרקציות כוללות: מתקן שעשועים רב־פעילותי (ג'ימבורי), הכולל טיפוס, זחילה, גלישה, מחבואים, נדנוד; ירי כדורי ספוג; מיני-אומגה; בריכת כדורים; בריכת ניווט של יצורים ימיים; משטח מכוניות מתנגשות; קיר טיפוס. קליעה למטרה; סימולאטורים נושאיים; משחקי מחשב; קרוסלה "מרחפת"; קפיטריה; חלל למסיבות ימי הולדת; ובימת הופעות המעוצבת כ"אי" חולי על קרקעית הים, ועליה מתקיימים מופעים שונים.

אדריכל צביקה תמרי - סטודיו תים אדריכלים
צילומים: אייל ברטוב

איורים בהמשך
 

חזרה לגליון 74    back to issue 74